Наши ученици део престижног филмског догађаја за младе

У недељу, 7. маја ученици наше школе заједно са својим вршњацима из 31 европске државе изабраће најбољи европски филм за младе. Награду младе публике установила је пре шест година Европска филмска академија, а ове године избор ће први пут бити организован у Новом Саду.
У Културном центру Новог Сада, у недељу 7. маја међу 70 ученика основних школа наћи ће се и наших 14 ученика шестог разреда. Они ће погледати три номинована филма и гласати за свог фаворита.
Врхунац дана биће вечерња церемонија током које ће млади гледаоци уживо објављивати резултате националних гласања путем видео конференције, по узору на гласање које се спроводи приликом избора за Песму Евровизије.
Додела награда моћи ће да се прати путем лајв стрима www.yaa.europeanfilmawards.eu