Eкомотивација: Светски дан образовања о заштити животне средине

Сваког 26. јануара славимо Светски дан образовања о заштити животне средине. 1972. године у шведском граду Стокхолму одржана је Конференција Уједињених нација о човековој околини на којој је усвојена Декларација којом се наглашава потреба образовања о заштити животне средине, то јест потреба стварања заједничких принципа и критеријума који ће бити понуђени целом човечанству као инспирација и смерница за очување и унапређење животне средине. Образовање о заштити животне средине је динамичан процес који има за циљ да пробуди у људима свест о еколошким проблемима и то како на глобалном плану тако и у локалној заједници, односно, у окружењу у којем човек непосредно живи.

Наши ученици су добили задатак да припреме пригодна предавања везана за очување животне средине, предлозима за побољшање односа према животној средини и да укажу где су они приметили да људи греше.

Предавања су била занимљива јер су их одржали ученици 2. разреда.

И ученици I -2 разреда су обележили овај дан гледајући занимљиве екофилмиће о проблемима и  на чину заштите чистог ваздуха.