Пројектна настава – Колаж (комбинована техника)

Ликовна култура, 11-18. новембра 2023.

Прошле године у новембру одржана је пројектна настава, а уједно и угледно – огледни час под називом Колаж – Асамблаж (комбинована техника).  Овај предлог о пројектном часу као тема садржи низ активности у процесу прављења ликовног рада. Часу су присуствовали директорива Милијана Граховац Проле као и настаавници Анђелија Кужић, Олгица Михајловић, Гордана Брстина и радован Радосављев. Ученици су имали прилику да се кроз рад упознају боље са ликовним техникама и различитим материјалима као што су старе фотографије , новине, папири и предмети од пластике и др.Такође, би правили цртеже и слике комбинацијом сликарских и несликарских материјала као што су лепак за папир, дрвофикс, песак, земља и друго. У току угледно – огледног часа ученици су донели своје радове од куће и имали прилику да узму у руке и опипају радове направљене од отпада које им је донео наставник ликовног Ненад Игњатов.

Период који је трајао током пројектне наставе у виду радионице био је две недеље.

Како је наша школа Еко школа, ово је најбољи пример како се може корисно и креативно може користити отпад и направити уметничка дела.