Посета чланова Ликовне секције млађих разреда Галерији Матице српске

Чланови Ликовне секције млађих разреда наше школе су у среду, 30. новембра 2022. године у послеподневним часовима, у пратњи учитељица Јелене Шаровић, Драгане Милићевић и Олинке Мацановић, посетили Галерију Матице српске у Новом Саду. Том приликом су учествовали у радионици која је била посвећена стваралаштву једног од наших најистакнутијих сликара, Уроша Предића. Радионица је носила назив „Био једном један сликар“. Ученици су уз веома успешно и интересантно вођство музејског едукатора Јелене Бобић имали прилику да, у јединственом простору Галерије, испред оригиналних уметничикх дела, промишљају о градиву које обрађују у школи. Радионица им је, такође, омогућила и да се запитају, замисле, своје знање примене, преиспитају и сагледају из другачијег угла, полазећи од конкретних уметничких дела.На крају су од домаћина добили и пригодан поклон у виду штампане публикације.