Дан позоришта – Еко активност за одељење 7-2

7. марта 2021. године обележили смо Дан позоришта. Неке од активности које смо спровели су:

-израда позоришних маски (од рециклираних материјала);

-израда позоришних реквизита (од рециклираних материјала);

-осмишљавање и писање кратких драмских текстова, на тему екологије;

-израда афиша, на натур папиру (илустрације и калиграфско писмо);

Изложба дечијих радова одржана је у среду, 10. марта.

Ученици су сверсдно и вољно учествовали, поштујући договоре и рокове. Одабрани су најбољи радови који су добили своје место на предвиђеном паноу. У реализацији активности су нам се прикључили и другари из других одељења (7-1, 5-1,5-2).

Резултати наше активности су били:

-сценске, позоришне маске;

-позоришни реквизити, шешири и костими;

-бројне афише са измаштаном тематиком која у основи има еколошку идеју;

-Четири написана драмска дела (такође еколошке тематике), које су ученици написали у форми еколошке драме за децу, под називима:

„Еколошко вече једне рибе“ Марко Крнетић, 7-2;

„Моја мала флашица“ Лана Кукурузовић, Николина Петрић, 5-1;

„Нови пријатељи, нова животна средина“ Ема Димитријевић, Лана Близанац, Анастасија Алавања, Андреа Момчиловић, 7-2;

„Брига за све“, Бојана Ковачевић, 7-2;

`                                                                                     Одељенски старешина 7-2,                                                                                                 Зорана Вујчић