„КАЛЕИДОСКОП“

У оквиру наставне темеОсна симетрија, а кроз пројектну наставу, ученици петих разреда су добили задатак да направе играчку калеидоскоп.

Ученицима свих одељења петих разреда је крајем маја приказана презентација у којој им се објашњава шта је то калеидоскоп и чему служи. Калеидоскоп се састоји од призме сачињене од огледала која је уписана у ваљак. Ученици су схватили да могу да примене своје знање из области математике о пресликавању разних фигура помоћу огледала.

Сваки ученик добио је задатак да направи сопствени калеидоскоп. Ученици по сопственој вољи бирају да ли ће уписати тространу, четворострану или шестострану призму у ваљак. Призма и ваљак могу бити произвољних димензија.

Ученички продукти односно калеидоскопи су представљени на заједничкој изложби, која је одржана 04.06.2024. године у холу наше школе.

Гости на изложби су били учитељи, наставници и ђаци наше школе.

Наставница математике

Мира Дикић