Да ли постоји универзални начин исхране који је подједнако добар за свачији организам?

Дана 04.11.2021. у окрвиру кампање „Октобар месец правилне исхране 2021. године“ Институт за јавно здравље Војводине под покровитељством Градске управе за здравство Града Новог Сада је организовало Демонстрацију припреме оброка по принципима правилне исхране у сарадњи са ученицима средње економске школе „Светозар Милетић“ – смер кулинарски техничар.

Ученици целодневне наставе I-1 и продуженог боравка који се састоји од I и II разреда у пратњи учитељица, Анђелије Кужић и Наташе Росић, имали су прилику да послушају предавање о здравој исхрани. Докторка Драгана Балаћ, специјалиста хигијене, рекла је нешто више о припреми оброка по принципу правилне исхране. На трпези су се нашле разноврсне здраве намирнице као што су: сир, павлака, пршута, парадајз, шаргарепа, маслине, јогурт, воће и коштуњави плодови.

Након тога су ученици имали прилику да пробају укусне оброке које су спремили ученици средње школе.

По празним тањирима наших малишана, дошли смо до закључка да су здрав доручак и правилна исхрана, поред тога што су укусни и веома бажни за њихов раст и развој.