Декупаж техника на лименим кутијама

Дана 4.06.2021. године ученици 3-2 заједно са учитељицом Душком Атанацков  имали су врло занимљив и захтеван задатак на часу ликовне културе.

У договору са мајком ученика из нашег одељења, Касандром Благојевић, научили смо децу како да од старих кутија направе врло декоративне посуде које могу имати различите намене.

Набавили смо лимене кутије и сав потребан прибор. На једном часу ликовне културе (28.05.2021.) задатак нам је био да лимене кутије офарбамо белом акрилном бојом. Деца су уз помоћ сунђера и вештих ручица, успешно урадили први задатак који је био важна припрема за декупаж технику.

Оставили смо кутије да се осуше како бисмо на следећем часу наставили са радом.

Рад смо наставили уз велику помоћ мајке нашег другара која је са задовољством дошла на час и показала ученицима како да украсе кутије декупаж техником.

Резултат можете погледати на следећим фотографијама.Сви смо веома задовољни како су часови протекли. Деца су срећна што су научила нешто што могу применити код куће и забавити се за време летњег распуста.