Светски дан вода

У понедељак, 22.03.2021. у нашој школи одељење  8-4 припремило је активност ради обележавања Светског дана вода.

Тема Светског дана вода 2021. је вредновање воде. Вредност воде је много већа од цене – вода има огромну и комплексну вредност за наша домаћинства, храну, културу, здравство, образовање, економију и интегритет нашег природног окружења.

Вода различитим људима значи различите ствари. У домаћинствима, школама и на радним местима вода може значити здравље, хигијену, достојанство и продуктивност. На културним, верским и духовним местима вода може значити везу са стварањем, заједницом и собом. У природним просторима вода може значити мир, склад и очување.

Ученици 8-4 у сарадњи са одељењским старешином Татјаном Радин припремили су презентацију о води и квиз. Овако припремљен материјал прослеђен је свим учитељицама и одељењским старешинама, који су на ЧОС-у погледали презентацију. Ученици од 1-4.разреда презентацију и квиз реализовали су у школи док су ученици 5-8. разреда реализовали он-лине. Деца су инспирисана темом „Шта за тебе вода значи?“, нацртали цртеже, писали песме.

Погледајте како смо обележили овај дан:

Циљ: подизање свести о значају и вредности вода