Међународно такмичење из математике „Кенгур без граница“

На основу препоруке Друштва математичара Србије, а уз сагласност Министарства просвете, науке и технолошког развоја, међународно математичко такмичење „Кенгур без граница“ је одржано 17.09.2020.

Такмичење је требало да се одржи у марту 2020, али је због свеукупне епидемиолошке ситуације одложено за септембар 2020. године.

Међународно математичко такмичење „Кенгур без граница“ је дан посвећен популаризацији математике и у нашој школи је одржано осми пут. Укупно је пријављено 105 ученика, 18 ученика првог разреда, 26 ученика другог разреда, 7 ученика трећег разреда, 17 ученика четвртог разреда, 17 ученика петог разреда, 6 ученика шестог разреда, 12 ученика седмог разреда и 2 ученика осмог разреда.

Циљ овог такмичења је повећање интересовања за математику и природне науке, као и степена логичког и комбинаторног мишљења, разумевања текстова и примене стеченог математичког знања.

Координатори такмичења, Вишња Ацкета, Тамара Милојичић и Мира Дикић