Иницијатива за озелењавање школских дворишта и вртића

Пет новосадских компанија озеленило је школу у Ветернику са 86 садница

Друштвено и еколошко одговорни пројекат „Green IT“ одржан је у суботу у дворишту основне школе „Марија Трандафил“ у Ветернику, где је преко 100 људи из 15 компанија засадило 86 садница.

Иако је првобитна идеја организатора компаније Vega IT Sourcing и удружења Еко Курир била да окупи ИТ заједницу, позиву су се одазвале и фирме из других ниша.

Компаније Kompanije Gradnja.rs, Typhoon HIL, FSD, 3Lateral, Emakina.RS, Quantox Technology, Vivify Ideas, BDIT Engineering, Levi 9, Sixsentix, CCBill, QACube, Menu Technologies, stomatoloska ordinacija „Matijević“ i Vega IT Sourcing прикупиле су 500.000 динара за 21 врсту садница листопадног и четинарског дрвећа.

Циљ „Green IT“ акције био је обезбеђивање здравијег окружења деце, као и подизање свести суграђана и малишана о важности бриге о животној средини. Са поносом можемо да кажемо да је циљ испуњен.