Радионица „Како неговати пријатељство“

У петак, 01. 12. 2017. године, педагог школе Ивана Анђушић присуствовала је часу одељењског старешине у одељењу 4-2.

„Како неговати пријатељство“, била је активност коју су ученици релизовали заједно са својом учитељицом Сањом Мишић.

Тема је реализована у облику радионице.

Циљ радионице :

• Упознавање ученика са неким од начина како поступити према другу и другарици када се нађу у веома тешкој ситуацији и како препознати право и лажно пријатељство
  • Подстицање позитивних осећања
  • Навикавање ученикана сарадњу и поштовање
  • Неговати позитиван став према другарству

Ученици су кроз разне активости реализовали дату тему. Били су веома активни, мотивисани, ажурни у раду и са нестрпљењем решавали активости. Веома им се допала тема и начин рада кроз радионицу.

Сви заједно су направили дрво пријатељства где су на листићима јабуке исписали поруке за своје пријатеље и са одушевљењем откривали шта је то пријатељ написао за њих.

Евалуацијом часа су били задовољни ученици, као и педагог школе Ивана Анђушић, која је пренела позитивне коментаре и изнела како влада позитивна и радна атмосфера у одељењу, где су ученици били веома заинтересовани за рад и са уживањем учествовали у разним активностима.